bannerkonferencje.jpg

Zapowiedzi konferencji

Edukacja filmowa i kina lokalne. 14-15 maja 2015

W dniach 14-15 maja na Uniwersytecie Łódzkim odbędzie się ogólnopolska konferencja poświęcona edukacji filmowej i kinom lokalnym. Do Łodzi przyjadą edukatorzy i animatorzy kultury filmowej, właściciele kin lokalnych i studyjnych z całego krajuPrezentacje i dyskusje będą odbywać się w dwóch panelach: EDUKACJA FILMOWA, MEDIALNA CZY AUDIOWIZUALNA, oraz KINO LOKALNE NA MAPIE KULTURALNEJ MIASTA.

Wśród zaproszonych gości znajdują się organizatorzy największych w kraju imprez i projektów z zakresu edukacji filmowej takich jak: KinoSzkoła, Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej czy Letnia Akademia Filmowa. Oprócz prezentacji praktyków przewidziano część naukową z udziałem specjalistów badających tematykę edukacji filmowej. W programie jest też wykład gościa specjalnego – prof. Krzysztofa Zanussiego.

PROGAM KONFERENCJI DOSTĘPNY JEST TUTAJ.

Udział w konferencji jest bezpłatny, elektroniczna rejestracja na wydarzenie trwa do 7 maja. Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronach:

èhttp://tujestkino.lodzkie.pl/konferencja-ogolnopolska-tu-jest-kino/

èhttp://www.lodzkie.pl/kultura

Konferencja odbywa się w ramach projektu „TU JEST KINO!” realizowanego przez Województwo Łódzkie. Partnerami wydarzenia są Filmoteka Narodowa w Warszawie i Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Szczegółowych informacji udzielają organizatorzy:

-     Departament Kultury i Edukacji, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, tel. 42 291-98-26, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

-     Instytut Kultury Współczesnej, Zakład Historii i Teorii Filmu, Uniwersytet Łódzki, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.