bannermain.jpg

Twórcze pisanie – specjalizacja ogólnowydziałowa

Katedra Teorii Literatury w Instytucie Kultury Współczesnej zaprasza studentów wszystkich kierunków na Wydziale Filologicznym do studiowania – od semestru letniego 2017/2018 – twórczego pisania jako dodatkowej specjalizacji na studiach drugiego stopnia.

Studia twórczego pisania w formie specjalizacji otwartej dla wszystkich studentów drugiego stopnia Wydziału Filologicznego UŁ tworzą unikatową szansę na darmowy trening kreatywności i warsztatu pracy z tekstem. Przeznaczone są nie tylko dla tych studentów, którzy przyszłość wiążą z pisarstwem. Świetnie uzupełnią umiejętności przyszłych blogerów i dziennikarzy, nauczycieli i animatorów kultury, specjalistów od marketingu i copywriterów, twórców i krytyków. Pomogą także każdemu, kto chce skutecznie napisać dobrą pracę magisterską. Niezależnie od języka, którym się posługuje. Bo twórcze pisanie to zajęcia o skutecznej perswazji, mitach pop-kultury, modelach narracji, formach self-publishingu, retoryce reklamy – o wszystkim, co jest ważne w każdym języku. W programie znajdują się, między innymi, takie przedmioty, jak:

• „Pisarstwo artystyczne i użytkowe”
  • „Kreacja przekazu wielotworzywowego”
  • „Ponowoczesne praktyki artystyczne i użytkowe”
  • „Praktyka i teoria przekładu artystycznego”

Zajęcia prowadzą specjaliści z Katedry Teorii Literatury – czynni dziennikarze, tłumacze, scenarzyści, animatorzy kultury.

Zapisy prowadzone są w systemie USOS w dniach 26.01.2018 godz. 21:00 – 28.01.2018 godz. 23:59

Kod rejestracji: 01-FILOLOG-L-17/18-1M
Opis rejestracji: Wydział Filologiczny - rejestracja na specjalizację ogólnowydziałową dla studentów I roku (II stopnia), L-17/18
Rejestracja odbędzie się przez stronę https://usosweb.uni.lodz.pl

Rejestracja na specjalizacje odbywa się poprzez zapisanie się na przedmiot „Pisarstwo artystyczne i użytkowe”.

Koszt specjalizacji ( realizowanej w ramach zajęć nieobjętych planem studiów ): 400 PLN.